Bir Sudan bakanının eski bir açıklaması ülkede yaşanan protestolarla ilişkilendirilerek son zamanlarda paylaşılmakta

Bir Sudan bakanının eski bir açıklaması ülkede yaşanan protestolarla ilişkilendirilerek son zamanlarda paylaşılmakta

img

Haber sayfaları ve grupları ile kişisel hesaplar sosyal medyada Sudan Basın Bakanı’na nispet edilen ülkesinin son Sudanlı vatandaşa kadar savaşacağını vurguladığını aktardı. 

Açıklamayı aktaranlar bir televizyon kanalının “Özel Yayın” programında kırmızı dörtgene “Sudan Basın Bakanı: tüm Sudan halkını kaybetsek bile savaşacağız” yazılmış habere dayandı. 

Aktivistlerden bazıları sosyal medyada açıklamanın bazıları rejimin düşürülmesinin istendiği yaşam şartlarını protesto eden Sudan’ın bazı şehirlerindeki gösterilere karşı Sudan hükümeti tarafından sert bir duruş sergilediğine işaret olarak saymıştır.

Teekked platformu takipçilerin dikkatini işaret edilen açıklamanın Sudan’ın bir haftadır yaşadığı olaylarla ilgili olmadığına çekmek ister ki açıklama üzerinde yürüttüğümüz araştırmalar Sudan’ın haber sitelerinde yaklaşık beş yıl önce paylaşıldığını göstermiştir. 

Sudan’ın Sudaress sitesine göre Basın Bakanı Mustafa Tirab’ın işaret edilen açıklamasını 2013 ortaları yakıt fiyatlarındaki desteğin kaldırılmasını protest eden gösterilerin yaşandığı süreçte “temerrüt edenler” ile savaşmak üzerinde konuşurken getirmiştir.

Doğru Haber Bağlantısı : Buraya Tıkla


img
dan :
Ahmad Primo
Te’ekked Platformu kurucusu, Halep’te özel bir enstitüden Web Siteleri Yazılım Ve Tasarım’ı okudu. 2009 yılından bu güne çeşitli haber sitelerinde yazmaktadır.  

Uygulamayı Yükle