“Esad”ın yırtılmış olan bu resmi “Yelda” değil “Bab El Hava”dandır

“Esad”ın yırtılmış olan bu resmi “Yelda” değil “Bab El Hava”dandır

img

Gazeteci ve aktivistler, sosyal medyada son zamanda bir devlet kurumu çatısına asılmış gibi duran Suriye rejiminin başı Beşar Esad’ın yırtılmış bir resmini paylaştı. 

Resmi paylaşanlar, “Yelda devrimcilerinin” beldenin; başkent Şam’ın güneyindeki bir belde, sağlık merkezinin üstündeki Beşar Esad’in resmini yırttığını söyledi.

Teekked platformu tarafından paylaşılan resmin üzerinde yapılan ters arama sonucunda Suriye’nin silahlı muhaliflerinin Türkiye ile olan Bab El Hava sınır kapısını kontrolüne aldıktan sonra 2012 temmuz ayında Fransız Haber Ajansı (AFP) kameramanı Bülent Kılıç tarafından çekilmiş olduğu ortaya çıkmıştır.

Ona karşılık “Sawt Al Asima” (Başkentin Sesi) Ağı, muhabirinin, bilinmeyen kişilerin Şam güneyindeki Yelda beldesindeki sağlık merkezinin yaftasındaki Suriye rejiminin başı “Beşar Esad”in resmini yırttığını söylediği haberi aktardı.

Doğru Haber Bağlantısı : Buraya Tıkla


img
dan :
Ahmad Primo
Te’ekked Platformu kurucusu, Halep’te özel bir enstitüden Web Siteleri Yazılım Ve Tasarım’ı okudu. 2009 yılından bu güne çeşitli haber sitelerinde yazmaktadır.  

Uygulamayı Yükle