Cemal Kaşıkçı’nın öldürme cinayeti olarak paylaşılan ceset parçalama videosu

Cemal Kaşıkçı’nın öldürme cinayeti olarak paylaşılan ceset parçalama videosu

img

Sosyal medyada bazı şahsi hesaplar, haber sayfaları ile sohbet uygulamaları, askeri üniformalı bilinmeyen birinin baltayla bir adamın cesedini parçaladığı bir video kaydı paylaştı. videoda cinayet sırasında birkaç silahlının bulunduğu görünmektedir.

Kaydı paylaşanlar, “Türkiye İstihbaratı”ndan sızdırılmış olup Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın cesedinin İstanbul’daki ülkesinin başkonsolosluğunda parçalanmasını gösterdiğini söyledi.

Teekked platformunun yaptığı ters arama sonucunda işaret edilen kaydın Brezilya sitelerinde 2017 yılından beri yayınlandığı ortaya çıkması geçen ayın başında İstanbul’daki ülkesinin konsolosluğuna girdikten sonra bulunamayan Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın cesedinin parçalanmasına ait olduğunu reddetmektedir. 

Video kaydının paylaşıldığı sitelere göre, videonun belgelediği cinayetin Brezilya’nın “Gravatá” bölgesinde rakip bir grupla anlaşmazlık nedeniyle bir kaçakçı çetesi tarafından meydana gelmiştir. Teekked platformu vahşet içeren videoyu paylaşamamaktadır.


img
dan :
Dirar Hattab
Suriye’li gazeteci, İdlip kırsallarındaki Han Şeyhun şehrinde doğdu. Halep Üniversitesi Ticaret ve İktisat mezunudur.  

Uygulamayı Yükle