“İsrailli” sporculara ait bu resim Katar’da değil, Azerbaycan’dadır

“İsrailli” sporculara ait bu resim Katar’da değil, Azerbaycan’dadır

img

Haber kanal ve siteleriyle kişisel hesaplar sosyal medyada dün, onlarca seyircinin olduğu bir spor salonuna benzer bir yerde “İsrail Bayrağı”nı taşıyan üniformalı bir grup kadın ve erkeğin olduğu bir resim paylaştı.

Resmi paylaşanlar, dünya ve olimpiyat şampiyonlarının katılımıyla 48. si önümüzdeki 3 Kasım’a kadar devam edecek Doha’da Aspire salonunda düzenlenen Jimnastik Dünya Kupası “Katar 2018”e katılan “İsrailli” takıma ait olduğunu söyledi.

Teekked platformu, takipçilerin dikkatini işaret edilen resmin eski olup Katar’da çekilmediği, Azerbaycan’ın başkenti “Bakü”de 2015 yılında düzenlenen Avrupa Oyunları açılışında çekildiğine çekmek ister.
Embed from Getty Images

İşaret edilmelidir ki “İsrailli” bir sporcu grubu 25 Ekim-3 Kasım arasında düzenlenecek Dünya Jimnastik Kupası’na katılmak üzere Katar’a son günlerde ulaşmıştır. İçinde kupaya katılacak İsrail ordusu askeri olan bir sporcu bulunmaktadır. 

Kupada “İsrail bayrağı” kaldırılıp İsrail Milli Marşı HATİKVA okunacak ama sporcuların ısınma üniformalarına İsrail adı veya bayrağı basılmayacağı programlanmıştır.


img
Yerel ve yabancı birçok ajansta gazeteci yazar ve muhabirdir. Te’ekked Platformu ekip üyesi, Sosyal Medya sorumlusudur.  

Uygulamayı Yükle

Başka düzeltmeler " Arap Basını "