“Beni öldürün ama Paris’i yıkmayın” diyen kadının konuşmasına tahrif edilmiş bir çeviri

“Beni öldürün ama Paris’i yıkmayın” diyen kadının konuşmasına tahrif edilmiş bir çeviri

img

Haber siteleri ve sayfaları “Fransız kadın polisi ağlayarak yanık bir sesle: Gelin beni öldürün… Arapların vatanlarını yıktıkları gibi Paris’i yıkmayın” başlıklı haberi yayınladı.

Habere, Fransa polisleri ve gösterici grubu içinde yeleğini çıkarıp yere dizlerinin üstüne çöküp Fransızca ifadeleri tekrarlayarak bağırmaya başlamadan önce ağlayarak Fransızca konuşan bir Fransız polisi olduğunu dediği sarı yelekli bir kadını gösteren video kaydını eklendi.

Teekked platformu, kaydı kontrol edip kadının söylediklerini çevirdiğinde konuşması sırasında Arapları asla zikretmediği ortaya çıkmıştır. Teekked kadının söylediğini harfiyen ekleyecektir: 

“Ne yaptığınıza bir bakın! Ya çoluk çocuğunuz? Bize ne ediyorsunuz? Utanç verici, kendinizden utanmalısınız. Yaptıklarınız ayıptır. Hasta insanlar var. Biz de silahsızız. Neden bunu bize yapıyorsunuz? Neden bizimle gösteriye katılmıyorsunuz? Bizimle ağlayın, bizimle ölün! İnsanları neden eziyet ediyorsunuz neden? Ölenler var. Kendinizden utanın! Aileleriniz çoluk çocuğunuz var. Onlardan nefret etmiyoruz. Bakın! biz silahsızız. Hiçbir şey taşımıyoruz. Size karşı nefretimiz yoktur. Tek istediğimiz bizimle olmanızdır; halk için Fransa için vatan ve milletimiz için. Fransa halkı için; siz de Fransa halkındansınız. Biz sizin gibiyiz. Bir kardeşiz. Paris’i yıkmadan beni öldürün!”


img
dan :
Ahmad Primo
Te’ekked Platformu kurucusu, Halep’te özel bir enstitüden Web Siteleri Yazılım Ve Tasarım’ı okudu. 2009 yılından bu güne çeşitli haber sitelerinde yazmaktadır.  

Uygulamayı Yükle