BU FOTOĞRAFLAR BEŞŞAR ESED ORDUSUNUN DÜŞÜRDÜĞÜ BİR İSRAİL UÇAĞI ENKAZI DEĞİLDİR

BU FOTOĞRAFLAR BEŞŞAR ESED ORDUSUNUN DÜŞÜRDÜĞÜ BİR İSRAİL UÇAĞI ENKAZI DEĞİLDİR

img

Spuntik Rus Ajansı, El-Alem Kanalı web sitesi ve diğer Beşşar Esed yanlı siteler dün bir uçak enkazı paylaşarak Pazartesi günü Suriye ordusunun hava savunmasının düşürdüğü bir İsrail uçağına ait olduğunu bildirdi.

Fotoğraf ve haberi paylaşanlar Albay Suheyl El-Hasan’ın resmi facebook sayfası iddaa ettikleri bir sayfaya mensup olduğunu söyledi. İsrail uçağının düşürülmesi İsrail’in arasında Şam kırsallarındaki Jamaraya bölgesindeki Bilimsel Araştıma Merkezi, askeri konumları hedef almasından sonra olduğunu da eklediler.

Bir ters arama sonucu TE’EKKED Platforumu işaret edilen fotoğrafların Mart ayında Türkiye topraklarına paraşütle atlayan Pilot Muhammed Sufan’ın sınıra yakın bölgede muhalefet tarafından düşürülen uçağının enkazı olduğunu gösterdi.

Hatırlatılmak gerekir ki; Türkiye düşen savaş uçağının pilotu Muhammed Sufan’ı hastanelerinde tedavi gördükten sonra Suriye’ye teslim etti.

Doğru Haber Bağlantısı : Buraya Tıkla


img
dan :
Ahmad Primo
Te’ekked Platformu kurucusu, Halep’te özel bir enstitüden Web Siteleri Yazılım Ve Tasarım’ı okudu. 2009 yılından bu güne çeşitli haber sitelerinde yazmaktadır.  

Uygulamayı Yükle