Esad yanlısı siteler Gaziantep’in Nizip ilçesinde vuku bulan bir kavganın gerçeğini değiştirdi

Esad yanlısı siteler Gaziantep’in Nizip ilçesinde vuku bulan bir kavganın gerçeğini değiştirdi

img

Beşşar Esad rejimi yanlısı haber siteleri son zamanda “Türkiye’deki Suriyeliler Nereye” başlıklı bir haberi yayınlayarak Türkiye’nin Gaziantep ilinde Suriyeli ve Türk gençler arasında silahlı kavga vuku bulması sonucu bir Suriyelinin hayatını yitirdiği ve başkalarının yaralandığını dile getirdi.

Haberi yayınlayanlar bilgilerini, Türkiye’nin “Hürriyet” gazetesine nispet ederek anlaşmazlığın gelişip bıçaklı saldırıya dönüştüğü ve sonucunda bıçaklanan bir Suriyeli hayatını yitirirken diğeri yaralandığına işaret etti.

Teekked platformu, olay hakkında Türkiye’nin “Hürriyet” gazetesinin de içinde olduğu medyasında yayınlanan röportaj ve haberleri kontrol ettiğinde Gaziantep’in Nizip ilçesinde meydana geldiği, sonucunda 18 yaşındaki bir gencin öldüğü ve bir yaralının olduğu ortaya çıkmıştır.

Teekked platformunun çevirisine göre anlaşmazlık Nizip ilçesinin bir caddesinde iki Suriyeli grup arasında bilinmeyen bir nedenle başlayıp Türklerden kavgaya karışma veya temas etme söz konusu değildir.

Doğru Haber Bağlantısı : Buraya Tıkla

Yanlış Haber Bağlantısı : Buraya Tıkla


img
dan :
Ahmed Serhil
Halep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Gaziantep Üniversitesi İslam Fıkhı ve Usulü mezunudur. Te’ekked Platformu’nda gazeteci editördür.   

Uygulamayı Yükle