SANA, “KARANLIK GECENİN KAPLANI” ile ilgili Rus Ajansı’nın paylaştığı haberi yalanladı

SANA, “KARANLIK GECENİN KAPLANI” ile ilgili Rus Ajansı’nın paylaştığı haberi yalanladı

img

Rus ve Lübnanlı Hizbullah Partisi yanlısı kanal ve haber ajansları Çin Silahlı Kuvvetleri’nin Terörle Mücadele özel birliği “Karanlık Gecenin Kaplanı” Suriye’nin Tartus iline vardığına dair haber ve rapor yayınladı.

Haberi paylaşanlar Esed rejimine bağlı ajans ve kaynaklara ait bilgilere dayanarak Esed Müsteşarı Buseyne Şaban’nın Esed rejiminin Şam’ın kırsallarında bulunduğunu iddia ettiği İslami Doğru Türkistan Hareketi’nin teröristleriyle savaşmak üzere Çinli Özel Kuvvetlerinin katılması hakkında Çinli askeri komutanlarla görüşmeler yaptığına vurgu yaptı.

Esed rejiminin haber ajansı SANA aynı günde web sitesi aracıyla haberi yalanlayarak Rus Sputnik ajansından düzeltilmesi gerektiğini düşündüğü mesleki açıdan yanlış haber hakkında açıklama istedi.

İşaret etmeliyiz ki Lübnanlı Hizbullah Partisi yanlısı Meyadîn kanalı haberi yayınlayıp aynı gün içinde Facebook’taki haber bağlantısını silmeden web sitesinden silmiştir.

 


img
dan :
Ahmad Primo
Te’ekked Platformu kurucusu, Halep’te özel bir enstitüden Web Siteleri Yazılım Ve Tasarım’ı okudu. 2009 yılından bu güne çeşitli haber sitelerinde yazmaktadır.  

Uygulamayı Yükle